Žižkov Praha

Zhřešila jsem. Začala jsem nový projekt a nemám dokončeného ani Duhového páva, ani barevnici. Ale když já si opravdu chci vyzkoušet svou předlohu Žižkov, vidět na vlastní oči, jak bude vypadat.
Obrázek je vytvořen ze stré fotografie z roku 1922 (pohled z Vítkova), kde ještě nestraší ta hrozná Žižkovská věž.Asi budu Žižkov (18ct) střídat s Duhovým pávem (12ct) podle momentálního rozpoložení. A do toho ještě barevnice, abych mohla dělat vymazlené předlohy. (Mirko, neber si toho tolik!)

Využila jsem toho, že se nebe nemusí vyšívat a objednala jsem látku s nenápadnými předtištěnými mraky Zweigart 18ct (jediný obchod, kde ji měli, je NB Vyšívání. Zakázku vyřídili obratem, za dva dny jsem ji měla doma). Sice ta látka nepoužitá vypadá jako bych s tím něco vytřela, ale na obrazu to zafunguje.

Takže:

 1. Zjistit velikost
  Bohužel v nabídce byla jen velikost 55×100 cm (raději bych větší, abych si mohla trochu vybrat umístění těch mraků a HLAVNĚ, aby zbyly okraje na rámování. Při plánované velikosti 52 cm je rozměr 55 cm opravdu malý. Musela jsem spodní okraj nechat nadoraz (2 cm) a nahoře oželet kus nebe.
  Dělám si značky mizící fixou po 10 nitkách, abych zjistila v reálu, kam mi to na látce vyjde. Podle těch značek pak vyšívám mřížku.
 2. Olemovat látku
  Nemám ráda různé lepení, lakování, ani šicí stroj. Normálně používám lemovací steh, jaký nás učili ve škole při šití jehelníčku, ale tentokrát jsem experimentovala a okraj obháčkovala malým háčkem. Nemusela jsem nastavovat nit a připadlo mi to rychlejší než šití.
 3. Vyšít mřížku
  Největší nuda na světě. Ale udělat se to musí, předejte se tím omylům a velkému párání, protože díky mřížce se případná chyba odhalí velmi rychle. Samozřejmě lze zvolit jiné způsoby (předtištěná, nakreslená), ale u této vyšité mám jistotu, že mi nezmizí pod vyšitými křížky a vytáhnu si ji, až chci já.
 4. Doplnit bavlnky
  neboli vypočítat spotřebu. I to jsem přeskočila, zatím beru ze svých zásob.

Samozřejmě já nedočkavá jsem si musela kousek vyšít „mimo pořadí“.

Ale už budu hodná a budu vyšívat mřížku.

Příspěvek byl publikován v rubrice Žižkov se štítky a jeho autorem je miroslavka.z. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *