Tak znovu tento web

Dlouho jsem sem nic nepřidala. je téměř polovina roku 2023, dnes jsem dokončila Okouna, před vánoci jsem dokončila Floru a nic z toho se zde neobjevilo. V mém životě proběhlo několik zásadních změn, snad proto. Musím to dát do pořádku.

Uklidím po Okounovi a začnu nový projekt. Ještě se nemohu rozhodnout, co to bude.

Co znamená věta „uklidím po Okounovi“

To znamená, že látku s výšivkou vyperu, vyžehlím a zanesu k zarámování.
Až bude zarámováno, předám obraz tomu, pro koho byl vyšíván – kamarádovi rybářovi, který na něj čeká už dva roky.

Vymotám všechny bavlnky z krabičky „Okoun“ a namotám je do zásobníku DMC, kde mám shromážděny úplně všechny odstíny této firmy. Musím rozmotat i blendy, tedy míchané odstíny a rozdělit taktéž do základního zásobníku.

Udělám revizi zásob přadének, abych věděla přesně, kolik se spotřebovalo od každé barvy a které barvy je potřeba ještě doplnit. To všechno mám zaznamenané v Excelu, takže přesně vím, kolik přadének musím dokoupit na nový projekt.

Co znamená „začnu nový projekt“

Vyberu obrázek, který chci vyšít.

Připravím si černobílou digitální předlohu do počítače – to jsou ty značky na čtverečkovaném „papíře“, spojím je v jednu velkou celistvou předlohu (tedy nikoli po stránkách jako je to v PDF). Na této předloze si pak při vyšívání vybarvuji znaky právě vyšívaných barev a jednotnou barvou pak přebarvuji na stehy již vyšité. Tak mám přesný přehled, kolik je toho hotového, případně vyskočí nějaké vynechané křížky.

Udělám si seznam všech použitých barev v projektu (klíč) a spotřebu.materiálu. Podle Excelu zjistím, co musím dokoupit.
Při té příležitosti si připravím nálepky na namotávátka – číslo barvy a značka v předloze. Také pořadové číslo podle barevnice, abych vytažené namotávátko mohla vrátit na původní místo. Připravím si krabičku s namotávátky, nalepím nálepky.

Ze zásob přadének vytahám barvy projektu, nastříhám návleky (80 cm) a namotám na příslušná namotávátka. Samozřejmě ne úplně celé množství, jen co se na namotávátko vejde, což je zpravidla jedno přadénko.

Naměřím si látku, olemuji, aby se netřepila, vyšiju pomocnou mřížku.

A můžu začít vyšívat.
Miluju nové začátky.
A teď jeden přijde.

Příspěvek byl publikován v rubrice všelicos a jeho autorem je miroslavka.z. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *