Okoun – nový projekt

Nemám to ráda a snažím se to nedělat. Myslím tím mnoho načatých a nedokončených projektů. Protože trpí tím to, na co jsem se těšila (např. Flora už byla 2x odsunuta a předběhnuta jiným projektem). Ale tenhleten Okoun je pro mého přítele rybáře a zatím je pasován na projekt „cestovní“.

Pojem „cestovní“ spočívá v tom, že k jeho realizaci (zatím) nepotřebuji počítač, který jinak běžně při vyšívání používám. Protože na počítači si mohu zvýraznit právě vyšívanou barvu, zašedit již vyšité křížky (včetně oprav při případném párání), mohu si předlohu zvětšit jak potřebuji atd.
To u vytištěné papírové předlohy není možné.

Okoun je právě ve stadiu příprav, kdy nemám ještě vytříděné barvičky, připravená namotávátka se značkami a pdobně. Ale pracovat na něm už můžu „na cestách“. Třeba když jsem na návštěvě u přítele a nebo s ním sedím při lovu ryb.
Cestovní projekt je zkrátka taková výplň, abych neztrácela vyšívací čas, když nemůžu dělat na Flóře.

To obnáší vyšití pomocné mřížky (ještě ji nemám celou, protože mě fakt nebaví). Tak si před opravdovým vyšíváním povinně vyšiju alespoň dvě čáry mřížky (už mi jich chybí jenom 7).
Vytiskla jsem si papírovou předlohu, kde je výrazná černá barva (DMC 310), které je na tomto obrazu docela dost a je takovou kostrou pro ostatní barvy. To mohu i bez počítače a dokonce i bez lupy.

Takže začínáme – zatím nemůžu postupovat „po čtvercích“, ale „po barvách“. Celoplošně. Teď je to černá DMC 310 (9.618 křížků), pak to může být DMC 3765 (14.001 křížek), která je velkoplošnou barvou pozadí (modrá smrt). A pak terpve, až bude hotová i Flóra, budu postupovat jako vždycky – posum po kompletaci celých čtverců. Těším se, že to pak půjde rychleji, když už bude vlastně 26% výšivky hotovo.
Uvidíme, jestli budu důsledná.

Okoun je předloha zakoupená na ukrajinských stránkách „katrusiny-rukodelki.com.ua“, kde je spousta nádherných velkých předloh za velmi příjemnou cenu, ke stažení ihned po zaplacení a dostanete nejen PDF, ale i soubor XSD, což je velkou výhodou. Ráda se tam chodím i třeba jen dívat, protože všechnu tu krásu nelze stihnout povyšívat.

Příspěvek byl publikován v rubrice Okoun, pokroky se štítky a jeho autorem je miroslavka.z. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *