Proč předlohy zdarma

Je spousta tvůrců předloh, kteří nabízejí své vzory za peníze. Někdy za pořádně velké peníze. A to i v případě, že nejsou příliš kvalitní. Co je kvalitní předloha?

Kvalitní předloha má pěkný námět, to víme. Musí to být něco, co stojí za tu práci a na co člověk bude rád dívat každý den. Ale o výběru obrázku teď mluvit nechci.

Objevila jsem on-line free převaděč fotek na vzor pro křížkový steh.

https://www.pixel-stitch.net/

Má docela slušné možnosti nastavení. maximální velikost 500 křížků (to je dostatečná plachta).
Maximální počet barev 120, ale většinou jich použije méně. Navíc je tam k dispozici kompletní paleta, kde můžete nežádoucí barvy vyškrtat a docílit tak třeba sepiového ladění.
Je možné zvolit i hustotu látky, podle které ukáže i přibližnou spotřebu přadének (takže si můžete odhadnout, kolik vás bude stát materiál).
Vyplivne vám to konkrétní klíč s číslem bavlnky a počtem použitých křížků. takže hned vidíte, že třeba od některé barvy máte třeba jen jeden, dva, tři, zkrátka málo křížků.

A hlavně jsou tam možnosti jako volba rozptýlení (dithering), sladění sousedících barev a barevná redukce. je dobré si s tím pohrát a zvolit nejkrásnější variantu. A výsledkem tohoto „hraní“ jsou právě ty moje předlohy nabízené zdarma. Mně se líbí, sama bych si je ráda vyšila (kdyby bylo více času).

Výstup má taky několik možností – PDF barevně či černobíle, znaky nebo písmena, co komu víc vyhovuje. Taky je možný výstup v Excelu, což se může hodit pro výměnu znaků nebo drobnou editaci.

A proč za tyto předlohy nic nechci? Protože jsou neověřené. Protože v tom programu není možná editace jednotlivých křížků. Protože jsem na to prakticky vlastní invencí nesáhla, žádné „ruční“ úpravy (kromě předpřipravení původního obrázku).
A taky nevím, jak moc odpovídají barvy barvám skutečných mulinek.
Zkrátka je to přesně ten případ, který vypadá dobře, ale je to rozsypaný čaj, opuštěné křížky.
Je to jen protažení obrázku strojem bez další invence.
Což si můžete udělat každý sám zdarma.

Proto jsou některé mé předlohy zdarma.

Příspěvek byl publikován v rubrice všelicos a jeho autorem je miroslavka.z. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *